Hakkımızda

 Ülkemizin evcil hayvan beslenme ürünlerinde özel piyasa içi tedarik zincirinde olan bağımlılığını azaltıp kendi ulusal mama markalarını ve çeşitli yerli ve ithal markalı kedi ve köpek maması  ürünlerini ülke içi ve dünya pazarlarına taşıyarak Avrupa Birliği ülkelerinde de örnek gösterilen bir firma olmayı öncelikli hedefi sayan şirketimiz,Ülkemizini gelişim hızına katkıda bulunacak çok önemli bir işletme konumundadır.

Yılların verdiği tecrübe ve deneyimle birlikte hayvan dostlarımızın ne şekilde hangi mamaları yiyerek mutlu olacaklarını çok iyi biliyoruz

Özenle seçtiğimiz mamalar ile dostlarımız sadece karınlarını keyifle doyurmuyor aynı zamanda sağlıklı bir şekilde vucutları gelişiyor, enerjileri yerine geliyor. Ve en önemlisi tabakta artık bırakmıyorlar. Mamalarımız %100 yeme garantilidir.

İletişim Bilgileri

Köpek Tırnağı Nasıl Kesilir?

Köpeklerimiz sık sık dışarı çıkar. Pati bakımı ve korunması bu sebeple oldukça önemlidir. Dışarıdaki yabancı maddelerden zarar görebilecek olan patileri bakımla iyileştirmek oldukça kolaydır. Gezintiden sonra yapılan temizlik, tırnak kesimi ve çeşitli ürünler yardımıyla yapılan kısa bakımlar sayesinde köpeğiniz sağlıklı patilerle hayatına devam eder.

Köpeklerin tırnakları iki tabakadan oluşmaktadır. Tırnakların üst tabakası cansız, alttaki tabaka ise canlıdır. Kreatin dokunun oluşturduğu üst tabaka köpeklerin tırnaklarında, boyuna uzayan katmanlardan meydana gelir. Köpeklerin tırnaklarında bu yapı oldukça kalındır ve dışarıdan da rahatlıkla görülebilir. Canlı olan alt tabakayı ise sinirler ve damarlar oluşturur. Köpek dostlarımızın tırnakları devamlı şekilde yerle temas ettiği ve parmak uçlarını koruduğu için tırnakların bakımı ihmal edilmemelidir. Tüylü dostlarımızın tırnak kesimi özenle yapılmalı, alttaki canlı tabakaya zarar verilmemelidir.

Kedilerde olduğu gibi köpeklerde de tırnak kesiminde alttaki canlı dokuya dikkat etmek gerekiyor. Canlı tabakadaki damarlar zarar görürse, durduramayacağımız bir kanama meydana gelir ve sevimli dostumuzun canı acır. Köpeğimizin tırnağını keserken, köpekler için özel üretilmiş tırnak makası kullanmalıyız. Çünkü köpeklerin tırnakları oldukça serttir.

Köpeğinizin tırnakları beyaz renkteyse, üzerindeki damarlı bölgeyi rahatlıkla görebiliriz ama siyah tırnaklı köpeklerde damarlı bölgeyi görmek zor olacağından biraz daha dikkatli olmalıyız. Bu sebeple köpeğimizin tırnaklarını keserken, tırnaklarının küçük parçalar halinde kesilmesi tavsiye edilmektedir. Böylelikle canlı dokuları daha rahat görebiliriz.

Köpeğimizin tırnaklarını, köpek tırnak makasıyla düzenli olarak kesmezsek, tırnaklardaki canlı ve cansız dokular birbirine karışabilir. Bunun sonucunda keseceğimiz pay azalacağından, daha fazla kanama sorunuyla karşılaşabiliriz. Eğer tırnağını keserken yanlışlıkla canlı dokuyu kesersek dostumuzu vakit kaybetmeden veteriner hekime götürmeliyiz.

Köpeğimizin tırnaklarını keserken iyi ışık alan bir alanı tercih etmeliyiz. Patisinin ortasına hafifçe bastırırsak keseceğimiz bölgeyi daha rahat görebiliriz.

Tırnaklarınıaşırı uzayarak arkaya doğru katlamasının önüne geçmek, uzayan tırnakların pati derisine batmayı önlemek, tırnak problemleri nedeniyle yaşanabilecek sağlık sorunlarının önüne geçebilmek, onlara daha rahat ve doğal hareket kabiliyeti sunmak için tüylü dostlarımızın tırnak bakımlarını ihmal etmemeliyiz.

Kaynak: petlebi.com